İstanbul ve Hatay’da DEAŞ operasyonu: 12 şüpheli yakalandı

İstanbul ve Hatay’da DEAŞ’a yönelik “BOZDOĞAN-4” operasyonu düzenlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada düzenlenen operasyonlarda;  geçmiş dönemlerde DEAŞ silahlı terör örgütü içerisinde faaliyette bulunan, “Firdevse Talip Olanlar” isimli internet sohbet grubunda DEAŞ terör örgütü yanlısı videolar yayınladıkları ve DEAŞ terör örgütüne mensup şahıslara “infak” adı altına para topladıkları tespit edilen 5’i yabancı uyruklu 12 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya halkın huzuru, birlik ve beraberliği için ‘ mücadeleye devam’ mesajı verirken; operasyona katılan polisleri de tebrik etti. “TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ”

İşte Yerlikaya’nın açıklaması;

“İstanbul ve Hatay’da DEAŞ Terör Örgütüne yönelik gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-4” Operasyonlarında 5’i Yabancı Uyruklu toplam 12 şüpheli yakalandı! Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz! Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İstanbul ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; DEAŞ Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet suçları kapsamında; Geçmiş dönemlerde DEAŞ Silahlı Terör Örgütü içerisinde faaliyette bulunan,“Firdevse Talip Olanlar” isimli internet sohbet grubunda DEAŞ terör örgütü yanlısı videolar yayınladıkları ve DEAŞ terör örgütüne mensup şahıslara “infak” adı altına para topladıkları tespit edilen 5’i Yabancı Uyruklu 12 şüpheli yakalandı. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin

#TürkiyeninHuzuru”

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x