İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nu aradı iddiası: ‘Programlar bildirilmiyor’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında var olduğu iddia edilen gerilim gündemdeki yerini koruyor.

Cumartesi günü Kılıçdaroğlu’nun katıldığı TELE1 gecesinde yer almayan İmamoğlu’nun pazar sabahı Kılıçdaroğlu ile yan yana gelmesi ve o görüşmede ortaya çıkan video sonrası ikilinin bir telefon konuşması yaptığı iddia edildi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu’na yakın isimler İmamoğlu’nun Genel Başkanı yalnız bıraktığını, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da bir programda olduğu saatlerde İmamoğlu’nun başka bir etkinlikte olmasının parti teamüllerine uygun olmadığı kanaatinde.

İmamoğlu’na yakın bir isim ise Kılıçdaroğlu’nun son 3 programının İmamoğlu’na haber verilmediğini öne sürdü. İddialarını bir adım öteye taşıyarak Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun pazar açılışı yaptığını ise sosyal medyadan öğrendiklerini aktardı.

‘İMAMOĞLU SİTEM ETMİŞ’

Avşar bu süreci şöyle anlattı:

“Edindiğim bilgiye göre kör topal giden bu iletişim sürecine dair İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nu aramış. ‘Sayın Genel Başkanım ben partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’yım. Son 3 programınız bize bildirilmiyor’ diyerek sitem etmiş. Kılıçdaroğlu’ndan, ‘Aaa öyle mi ben buna bir bakayım’ yanıtını almış.

Bu telefon trafiğinin ardından bazı isimler araya girmiş. Kılıçdaroğlu’nun programının WhatsApp gruplarında paylaşıldığı belirtilmiş. Ancak İmamoğlu cephesi bu yöntemin doğru olmadığını ayrıca 2 yıl önce Kılıçdaroğlu ile yapılan bir görüşmeye dikkat çekiyor. Bu görüşmede ise Kılıçdaroğlu’nun programlarına ilişkin olarak, ‘Canan Kaftancıoğlu ile bizim bir işimiz yok. Genel Başkanın programları özel kalem müdürü tarafından İmamoğlu’nun özel kalemine iletilmeli’ denilmiş.

İmamoğlu ekibi süreçte yaşanan kopuklukları işte bu nedenlere bağlıyor. Kılıçdaroğlu ekibi gerçekten İmamoğlu’nu saf dışı bırakmak için bu tarz hamleler mi yapıyor ya da İmamoğlu değişime öncülük ettiği için Kılıçdaroğlu’nun yanında gözükmek istemiyor mu da bunlar yaşanıyor bilinmez. Ancak kesin olan bir şey var… Ortaya çıkan tablo 100 yıllık bir partiye yakışmıyor…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x