Gökhan Kartal’dan ‘Vah Halimize’ Dedirten Kıyas: Hans vs. Hasan Tesla Alıyor

Dijital içerik üreticisi Gökhan Kartal, ‘Hans vs. Hasan Tesla alıyor’ isimli videosu ile acı bir gerçeğe parmak bastı. Kendi ülkelerinde asgari maaş ile geçim mücadelesi veren Hans ve Hasan, ülkelerindeki ekonomik şartlarda Tesla almayı deneyecekler. Bakalım kime kolay, kime zor… 👇

Kaynak: https://www.instagram.com/p/Cxp8W4OIWPh/

Günümüzde araç sahibi olmak hayale karıştı demek yanlış olmaz: Eskiden ev ve yazlık sahibi olabileceğimiz paralara, ikinci el araç dahi bulmak da güçlük çekebiliyoruz.

Dijital içerik üreticisi Gökhan Kartal’ın “Hans v Hasan Tesla alıyorlar” başlıklı videosu için son zamanların özeti demek yanlış olmaz.

Gelin bakalım, ülkelerindeki ekonomik şartlarda Tesla almayı deneyecek olan Hans ve Hasan ikilisi yolda ne ile karşılaşacak?

Asgari maaşla çalışan Hans 1600 Euro, Hasan ise 11 bin 402 TL maaş almaktadır. İkisinin de cebinde maaşlarının 10 katı miktarında nakit bulunmaktadır.

Kendi ülkesinde faaliyet gösteren ikinci el araç satma uygulamasında biraz gezinen Hans, nihayetinde 28 bin 700 Euro’ya 2021 model Tesla araç bulur.

Hans, cebindeki nakdi düştükten sonra kalan tutar için bir finansman arayışına girer.

Biraz araştırmanın ardından 48 ay vadede aylık 300 Euro ödeyerek Hans bir 2021 model Tesla araç sahibi olur.

Gelelim Hasan’a: O da kendi ülkesinde faaliyet gösteren, ikinci el araç satımı gerçekleştirilen bir çevrimiçi uygulamaya girerek 2021 model bir Tesla araç bulur.

Ancak ülkesinde ikinci el  2021 model Tesla aracın fiyatı 2 milyon 350 bin liradır…

Cebindeki nakdi düştükten sonra kalan tutar için bir finansman arayışına giren Hasan, aylık ödeme miktarlarını görünce kalakalır: Çünkü aylık ödemeler yaklaşık 132 bin liradır.

Bu da Hasan’ın aylık maaşının 10 katından fazladır…

Hasan tam Tesla hayalinin suya düşmesine üzülecekken Hans’ın kendisini kıs kıs kıskandığı aklına gelince biraz keyfi yerine geri gelir…

Sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarda buluşalım 👇

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x