Evinizi, arabanızı satarak bir kutusunu belki alabilirsiniz! İşte dünyanın en pahalı çikolatası

Sınırı olmayan ya da sınırları zorlayan bir ürün var tabii. Dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı çikolatası Le Chocolat’tan söz ediyoruz. 1,5 milyon dolara mal olan bu çikolata kutusunun içinde sadece çikolatalar değil, elmas, safir ve zümrütlerle süslenmiş kolyeler, küpeler, yüzükler ve bilezikler de yer alıyor.

Gurme çikolatalar Lake Forest Confections’dan, mücevherler ise Simon kuyumcunun kişisel koleksiyonundan. Lake Forest Confections & Simon Jewelers tarafından üretiliyor Le Chocolate Box. Çikolatalar gurme olmasına rağmen, inanılmaz fiyatın nedeni kutuyla birlikte gelen ekstralar tabii.

Her bir “Chocolat Box”, St. Louis, Missouri’deki Simons Jewelers’ın sahibi Simon Katz’ın lüks ürünlerden oluşan kişisel koleksiyonundan mücevher parçalarıyla birlikte geliyordu. Örnekler arasında sarı ve mavi elmaslar, zümrütler, safirler ve daha fazlasıyla kaplı kolyeler, küpeler, bilezikler ve yüzükler yer alıyordu.

İnanılması zor bir fiyat olsa da, Le Chocolat Box çoğunlukla bir tanıtım gösterisiydi. Simon Jewelers kutunun medyada yarattığı ilgiyi başka bir promosyona dikkat çekmek için kullandı.

Noel’den önce satın alınan tüm mücevherler Laker Forest’tan bir kutu gurme çikolata içeriyordu. Willy Wonka’nın kitabından bir sayfa alarak, kutulardan birinde mağaza kredisi olarak 5.000 $ değerinde bir Altın Bilet vardı.

Simons o tatil sezonunda mağazasındaki satışların iki katına çıktığını bildirdi. Satışlardaki artış sadece Le Chocolat Box sayesinde mi gerçekleşti? Simon Katz kutunun önemli bir etken olduğundan emin olduğunu söylüyor.

“Medyadan muazzam bir tepki aldık” diyen Katz, Aralık ayı boyunca insanların mağazaya gelip kutuyu sorduğunu da sözlerine ekledi. Gerçekte kaç tane Le Chocolat Kutusu satıldığından emin değiliz, ancak ağızdan ağıza yayılan reklam altın değerindeydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir