Dilber Sahnesine Özenip Pavyona Gittiler: Gelen Hesabı Görenlerin Dizlerinin Bağı Çözüldü!

Türkiye’de Ankara başta olmak üzere büyük şehirlere yerleşmiş olan pavyon kültürü, İnci Taneleri dizisinde viral hale gelen dans performansıyla yeniden cazibe merkezine dönüştü.

Hazar Ergüçlü’nün canlandırdığı ve sosyal medyada “Dilber dansı” olarak bilinen pavyon dansı, çok sayıda işletmenin fiyatlarına %100 oranında zam yapmasına neden olacak kadar ses getirirken, sahneden etkilenerek pavyonlara yönelen kişilere gelen hesaplar ağızları açık bıraktı.

PAVYONDA BİR GECE 20 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

3 ya da 4 kişilik gruplar ile, alkol ve mezelerin tüketildiği bir pavyon fiyatları büyük şehirlerde 20 bin liralık hesaplara neden oluyor. İnci Taneleri dizisinde yer alan pavyon sahnesinin ardından sosyal medyada paylaşılan pavyon adisyonları gündem haline gelirken, dizi nedeniyle Eylül ayında İzmir’de gelen pavyon hesabı yeniden gündem oldu.

TAM 284 BİN LİRALIK HESAP

Sosyal medyada son günlerde paylaşılan hesaplarda ortalama tutar 20 ile 30 bin lira arası değişkenlik gösterse de, 29 Eylül tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde bulunan bir pavyonda gelen 284 bin liralık hesap, görenleri hayrete uğratmaya devam ediyor.

284 bin lira tutarındaki hesaba, indirim uygulanarak 240 bin liraya kadar düşürüldüğü belirtilirken, ayrıca adisyona 450 TL de ikram uygulandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x