Chrome bambaşka bir görünüme kavuşuyor!

Google’ın yaygın olarak kullanılan tarayıcısı, önümüzdeki haftalarda Material You tasarım dilini temel alan bir güncelleme alacak ve Chrome Başkan Yardımcısı Parisa Tebriz’in bir blog gönderisine göre bu güncelleme “okunabilirliğe odaklanan, yenilenmiş simgeleri ve sekmelerinizi ve araç çubuğunuzu daha iyi tamamlayan yeni renk paletlerini içerecek. ”

Yeni bir görünüme kavuşan tek şey Chrome’un kendisi değil; Google, Chrome Web Mağazası’nın arayüzünü de bazı Material You tasarım yetenekleriyle (ve yuvarlatılmış köşelerle) güncellemeye hazırlanıyor ki bu değişiklikler zaten genel önizlemede bir süredir yayında (geçen hafta 9to5Google tarafından fark edildiği gibi).

Chrome bambaşka bir görünüme kavuşuyor!

Google ayrıca web’de gezinirken güvende kalmanıza yardımcı olmak için Chrome’daki Güvenli Tarama araçlarında da bazı güncellemeler yapıyor. Potansiyel olarak tehlike arz eden bir siteye gittiğinizde, Google şu anda o siteyi yerel olarak depolanan ve her 30 ila 60 dakikada bir güncellenen bir listeyle karşılaştırarak kontrol ediyor.

Ancak önümüzdeki haftalarda bunun yerine siteleri gerçek zamanlı olarak Google’ın kötü siteler listesine göre kontrol edecek, yani yapılacak bu değişiklik, yalnızca birkaç dakika önce oluşturulmuş kötü amaçlı bir siteye gitmenizi engelleyebilir. Tabriz, “Tehditlerin tanımlanması ve önlenmesi arasındaki süreyi kısaltarak, kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avı tehditlerine karşı %25 oranında daha iyi koruma görmeyi bekliyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x